אתר זה נועד להפיץ את דברי קדשו רבי נחמן מברסלב זיע"א

אתר זה נועד להפיץ את דברי רבי נחמן מברסלב זיע"א

להזמנת הרב לשיעורים בטלפון 052-8462017

לכל מי שיש אינטרנט כשר ואינו יכול לצפות בנגן יוטיוב, ניתן להצטרף לערוץ הווצאפ או הטלגרם ולצפות שם. כל שיעור חדש עולה גם לשם וניתן לבקש בפרטי כל שיעור מן האתר. לחצני ההצטרפות נמצאים מצד שמאל של כל שיעור במחשב. ובנייד מתחת ללחצני השיתוף מתחת לכל שיעור. וכן ניתן לשלוח הודעה לבקשת הצטרפות לנייד למעלה.

רבי ישי אמנו שליט"א שאלות ותשובות || מה המשמעות של שבת חנוכה באומן ?

שמעון, שאלה: שלום רב וברכות על הפצת משנת רבינו זיע"א. חזק ואמץ!
רציתי לשאול על משמעות של שבת חנוכה באומן?

תשובה: שלום שמעון הצדיק ! שנזכה שיאיר חנוכה בכל קהילות ציון ומחוצה לה…חנוכה זה אחד הזמנים שהיו נוסעים לרבנו זי"ע ותכף אראה לך מעט ממעלות חנוכה וממעלת שביתת שבת אצל הצדיק באופן כללי ואז אתה תוכל לחבר את זה יחד.

עיין (ליקוטי הלכות הלכות השכמת הבוקר הלכה ד' אות י'): וזה בחינת חנוכה. כי הדלקת נר חנוכה הוא בחינת המשכת השגת אלקות על ידי הצמצומים שמשם עיקר הדלקת כל האורות והנרות דקדושה בחינת לאנהרא שרגין ולאדלקא בוצינון שזהו בחינת תפילין מוחין שהם עיקר השגות אלקות. שאומרים אז ושמן הטוב תריק על שבעה קני המנורה וכו'. כי המשכת השגת אלקות על ידי הצמצומים זה בחינת שנמשך שמן הטוב שמן משחת קדש שזהו בחינת הדעת הקדוש לתוך כלים וצמצומים שהם השמן והכלי והפתילה שבהם נתלה האור שנמשך מבחינתה השגת אלקות שמשם כל האורות כי הוא אור כל האורות כמו שכתוב (תהלים כ"ז) ה' אורי וישעי. וזהו בחינת תוקף הנס של חנוכה. (בהמשך): אז בימי מתתיהו בן יוחנן כהן גדול עד אשר לא די שהכניעו והפילו מלכות יון הרשעה מפלה גדולה, אף גם על ידי תוקף הנס המשיכו אור נפלא בעולם לדורות, שהיה לנו כח על ידי זה להמשיך אור הנ"ל כל אחד בביתו. דהיינו אור השגות אלקות על ידי הצמצומים הנ"ל שזהו בחינת תיקון המבואר שם בהתורה הנ"ל שכל מה שהחולה גדול ביותר הוא צריך רבי גדול ביותר שיהיה אומן וחכם כזה שיוכל לעשות צמצומים נפלאים שיאיר גם בו השגת אלקות כנ"ל. ובחינה זאת נמשכת עלינו בחנוכה על ידי הצדיקים הגדולים המופלגים במעלה (יחידי הדורות יסודי העולם ולזמננו רבי נחמן מברסלב זי"ע) שתיקנו להדליק נר חנוכה. שעל ידי זה יש כח להמשיך בחינת הארה הנ"ל על כל אחד בביתו אפילו אם הוא כמו שהוא.

לסיכום יש המן סביב חנוכה ובכלליות חנוכה הוא מסמל את גילוי כבוד השם במקומות הכי נמוכים, גילוי האמת, השלום הכללי.

לעניינינו גרימת כלים לאדם במקום הכי נמוך בלי כלים, לבניית כלים שגם הוא יחווה אלקותו ויתעלה ויתוקן ויזכה לאמת ושלום הכללי וכו'… תחבר את זה עם תיקון שבת אצל הצדיק וקבלת תיקון עצום מהשילוב של שניהם יחד.

מעלת שביתת שבת אצלו באומן כלשונו מובאת (בליקוטי מוהר"ן חלק א' תורה קס"ז) : דַּע וְהַאֲמֵן, כִּי הַשַּׁבָּתִים שֶׁשּׁוֹבְתִים אֵצֶל הַתַּלְמִיד-חָכָם הָאֱמֶת, הֵם כְּמוֹ תַּעֲנִית.

ולא סתם תענית אלא יותר משבע תעניות של הפסקה משבת לשבת שזה תיקון עצום מאד.

וכן עיין (בחיי מוהר"ן שיחה רצ"ז):  אָמַר לְאֶחָד, הַשַּׁבָּתִים שֶׁשּׁוֹבְתִים אֶצְלִי הֵם גְּדוֹלִים וְטוֹבִים יוֹתֵר מִשִּׁבְעָה פְּעָמִים תַּעֲנִית מִשַּׁבָּת לְשַׁבָּת.

נהנתם שתפו אותנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram

להצטרפות לערוצים השקטים שלנו, ולקבלת התחזקות מתוך דבריו הקדושים של רבי נחמן זיע"א, לחץ על הערוץ המבוקש

אודות "ברסלב מדיה 24"

אתר זה נועד להפיץ את דברי רבי נחמן זיע"א אשר בספריו, בלא שינוי, כפי שהבינו דבריו כל הדורות בזרם המרכזי של החסידים מדורי דורות עד תקופת רבי נחמן זיע"א, על ידי המשפיע רבי ישי אמנו שליט“א מחבר הספר ’יחידי הדורות‘.
ולהראות ההבנה האמתית מי הוא צדיק האמת, צדיק הדור, הרב שבדור, צדיק בחינת משה המדובר בספרי רבי נחמן זיע"א, הלא הוא רבי נחמן זיע"א בעצמו, ולהפיץ האמת ולהחזיר השם טוב לרבי נחמן הקדוש והטהור, ולהציל הנפשות מלפול ברשתם של עשרות משפיעים של שקר, שהורסים שמו ותורתו של רבי נחמן זיע"א, פוגעים רוחנית, נפשית וכלכלית באלפי נפשות הנופלים שולל ברשתם, וגורמים לציבור לחשוב שהמפורסמים של היום הם ממשיכי דרכו בבחינת שהם הצדיק האמת שבדור כיום חס ושלום, וכן מעוותים את האמת של עיקרי הבחירה והאמונה שבבחירת האדם בלבד להיות צדיק או רשע. בשעה שכל התלמידים האמתיים של רבי נחמן זיע"א הם בסך הכל משפיעים בגדר שופר המפרסם דיבוריו אשר בספריו, ומבעירים אהבה אליו לקריאת ספריו וקיום עצותיו הקדושות והטהורות, המצילות ומשנות האדם באמת. וגאולת עם ישראל תלויה בקיום עצותיו, המביאות לידי תיקון הברית והאמונה הטהורה, אמונת חידוש העולם ולחזור לקיים תורת משה רבנו ע"ה נאמן ביתו של השם יתברך.

סרטונים אחרונים באתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

להרשמה לרשימת התפוצה שלנו

כדי לקבל תכנים חדשים השאירו לנו שם ואימייל ואנו נעדכן אתכם

דילוג לתוכן